Aké toxíny z tela možeme odstaniť

Ne všechny toxiny lze z těla odstranit a ani jich není malá řada. Jaké toxiny se můžou odstranit z těla?

Těžké kovy 

Těžké kovy jsou běžnou součástí našeho životního prostředí. Jejich přítomnost v organismu je problematická vzhledem k jejich veliké vodivosti elektrického proudu. Výskytem v tkáních zásadně mění jejich elektrochemické vlastnosti a způsobují tak některé druhy imunitních, hormonálních a nervových poruch.

Mezi těžké kovy řadíme rtuť, olovo, cín, stříbro, zlato, hliník, železo, nikl, kadmium, atd..

Radioaktivní látky 

Za posledních 100 let mnohonásobně stoupla radioaktivita v životním prostředí. Příčinou je zvýšená koncentrace radioaktivních látek s krátkým poločasem rozpadu.

Jsou to radon, stroncium, uran a další. Tyto látky jsou příčinou vážných imunitních poruch a připravují živnou půdu především plísňovým infekcím.

Chemické látky 

Jsou to látky, které nevytvořila příroda, ale jsou dílem lidských rukou. Většina chemických látek, v malém množství, sama o sobě jedovatá není. To znamená, že nezpůsobují prudkou otravu organismu. Jejich přítomností v lidském těle se obvykle poškozuje jemná imunitní schopnost tkání. Ty se pak nedokážou v dostatečné míře ubránit infekcím.

Konzervační přísady v potravinách

Tyto přísady – tzv. „Éčka“, působí podobně jako chemické látky. Některé z nich mohou postupně měnit imunitní schopnosti tkání. Ne ale všechny aditivní látky jsou zdravotně závadné!!!

Antibiotika 

Zejména nadměrné a neuvážené používání antibiotik v současné medicíně vede ke kumulaci (hromadění) vhodného stavebního materiálu pro vznik infekčních ložisek. Antibiotika dostává člověk do organismu také v mase ze zvířat, která jsou chována ve velkochovech.

Drogy a léky

Léky na jedné straně člověku pomáhají překonávat bolesti doprovázející zdravotní potíže, na druhé straně mohou být pro organismus dalším zdrojem toxinů, které se usazují v konkrétních orgánech (např. játra, ledviny).

Pesticidy

Chemické látky používané v zemědělství sice výrazně pomáhají zvyšovat zemědělské výnosy, ale mohou také způsobovat jejich postupné usazování v našem organismu. Dnes se člověk jen těžko vyhne chemicky ošetřeným plodinám.

Plísně

Plísně jsou všudypřítomné v životním prostředí. Jejich úkolem v přírodě je vše anorganické a to, co již odumřelo a je tedy nepotřebné, znovu vrátit do přírodního koloběhu – do země. Stejný úkol mají v trávicím traktu. Plíseň se nikdy nemůže usadit na zcela zdravé tkáni. Živnou půdu plísním připravují v organismu neživé látky, které jsem již výše jmenovala, ale i špatně strávená strava a usazeniny v tlustém střevě, tudíž i v celém těle.

Bakterie 

Příčinou řady chronických onemocnění jsou bakteriální infekce. Na bakterie, které způsobují onemocnění z potravin si dávejte veliký pozor (snižte konzumaci krvavých steaků, majonézových salátů, vajíček atd…)

Viry 

Viry jsou organismy, které se dokážou rozmnožovat jen pomocí napadení a rozbití buňky tkáně a jejího genomu. Bez hostitelských buněk se nemohou dále rozmnožovat a nejsou tak samostatnými organismy, pouze nitrobuněční parazité. Mezi ty známé patří herpes simplex virus- způsobuje opary na rtech, varicella zaster virus- původce pásového oparu, papilomavirus – virus bradavic, hepatitické viry, virus HIV, EB virus, virus klíšťové encefalitidy atd.. Viry mohou také tvořit infekční ložiska.

Nyní po přečtení vidíte, co vše může být v člověku uloženo a čekat na svůj čas, kdy se začnou projevovat různé nemoci. Chronické nemoci nejsou způsobeny jen jedním toxinem, ale celou skupinou toxinů a odpadů v těle. Účinné očištění organismu a dodržování pár zásad vyvážené stravy jsou dobrým krokem k zamezení vniku a zabudování těchto látek do organismu.